Krátké povídání o nás
Short story about us
Dílna / Workshop

Dílna / Workshop

První westernové sedlo jsem postavil pro svou vlastní potřebu v roce 1993. V lednu 1997 byla založena firma Western saddlery - MV.

Hlavním programem byla zakázková výroba westernových sedel, jezdeckých potřeb a doplňků pro westernové ježdění, řemenů na zbraně, vodítek a obojků pro lovecké psy a různé jiné výrobky z kůže pro myslivce a ostatní zákazníky.

Westernová sedla byla stavěna na dřevěných kostrách vlastní výroby, potažených rawhidem nebo skelným laminátem. Kostry jsem vyráběl ručně, vlastním, naprosto unikátním způsobem na míru koni i jezdci. Každá kostra byla napasována přímo na koňský hřbet, takže dokonale sedí a prakticky neexistuje kůň, na kterého bychom nedokázali kostru vyrobit. Výběr byl možný asi z šedesáti typů v jakékoli velikosti. K výrobě byly použity pouze ty nejkvalitnější materiály. Na kostry dokonale vysušené dřevo, silný, kvalitní rawhide a při laminaci jsem spolupracoval s firmou, která vyrábí laminátové lodě a různé jiné, na pevnost náročné výrobky. Kůži jsem vybíral jen tu nejkvalitnější. Sedlové kování jsem používal nerezové, většinou z dovozu nebo mosazné vyrobené z odlitků podle vlastních modelů. Ozdobné kování bylo použito buď z dovozu nebo ručně ryté, vlastní výroby, podle přání zákazníka i s monogramem a pod. Typ, konstrukci, zdobení a vše ostatní si do posledního detailu si mohl zákazník vybrat sám, takže každé sedlo je originál. Možnosti byly téměř neomezené.